Ondřej Vymazal

Author's details

Name: Ondřej Vymazal
Date registered: 20. 4. 11.

Latest posts

  1. Co se musí změnit na předmětové anketě? — 27. 6. 13.
  2. Online.muni.cz: Vliv na chod univerzity mají díky senátům i studenti — 24. 6. 13.
  3. Usnesení k návrhům na zrušení studentského jízdného — 6. 5. 13.
  4. Setkání se Studentskou komorou — 24. 4. 13.
  5. Za lepší předmětovou anketu — 21. 6. 12.

Most commented posts

Author's posts listings

Jun
27

Co se musí změnit na předmětové anketě?

Již dlouhou dobu se Studentská komora Akademického senátu MU snaží o revizi předmětové ankety v Informačním systému MU. Chceme zejména zlepšit její vypovídací hodnotu a zjednodušit ji pro uživatele, aby ji co nejvíce studentů vyplňovalo a učitelé ji četli, protože jim přinese užitečnou zpětnou vazbu. Předmětová anketa byla na počátku revolučním počinem. Masarykova univerzita tuto… Continue reading »

Jun
24

Online.muni.cz: Vliv na chod univerzity mají díky senátům i studenti

Od univerzitních studentů se neočekává „pouhé“ učení, ale také aktivní zapojení do života vysoké školy. Akademické senáty jsou místem, díky kterému mají studenti dokonce přímý vliv na její řízení. Na každé fakultě působí senát, do kterého své zástupce volí studenti i akademičtí pracovníci. Svůj senát má také univerzita jako celek – jsou v něm zástupci… Continue reading »

May
06

Usnesení k návrhům na zrušení studentského jízdného

Na schůzi Akademického senátu MU 6. května 2013 jsme iniciovali usnesení, které se staví proti návrhu ministerstva dopravy na nenařizování slev z jízdného. To by se citelně finančně dotklo zejména studentů vysokých škol i nižších stupňů studia. Senát se usnesl takto: “Akademický senát Masarykovy univerzity (AS MU) nesouhlasí s návrhem Ministerstva dopravy na ukončení nařizování slev… Continue reading »

Apr
24

Setkání se Studentskou komorou

Zveme vás na diskusní setkání s členy Studentské komory Akademického senátu MU. Blíží se polovina našeho tříletého funkčního období. U té příležitosti bychom vám rádi představili, na čem pracujeme, a zeptali se, na co se podle vás máme zaměřit. Probereme naši pravidelnou činnost i větší projekty. Zaměříme se na to, jaký vliv na studium může… Continue reading »

Jun
21

Za lepší předmětovou anketu

Myslíme si, že současná podoba předmětové ankety v IS MU má omezenou vypovídající hodnotu nejen pro učitele, ale především pro studenty. Co vás na ankete štve? Vyplňujete ji? Sledujete výsledky? Co od byste od ankety očekávali? Zajímá nás váš názor, a proto vás prosíme o vyplnění tohoto krátkého dotazníku: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDdiYVByRnVUU3ZQNFctb3FHU0JpS1E6MQ#gid=0 Právě s vámi dokážeme navrhnout… Continue reading »

Apr
14

Vyjádření k současnému návrhu zápisného a protestnímu shromáždění dne 18. dubna

Studentská komora Akademického senátu MU nesouhlasí se zavedením zápisného v podobě, kterou navrhla vláda v tomto týdnu. Zároveň ale zdůrazňujeme, že neorganizujeme protestní shromáždění konané na náměstí Svobody dne 18. dubna. Nepřipojujeme se ani k podpoře tohoto shromáždění. Obsah protestů a názory jejich organizátorů nejsou názory Studentské komory AS MU.