Oct
20

Studentská univerzitní vinotéka, Studentské univerzitní víno

Ve dnech 9. a 15. října 2014 vybíralo 27 členů Studentské hodnotitelské komise pod vedením předsedy Studentské komory Akademického senátu Masarykovy univerzity pana RNDr. Pavla Troubila a za moderování profesionálního degustátora z Vinařů brněnské oblasti pana Mgr. Bořivoje Drábka, vítězné Studentské univerzitní víno a vítěznou Studentskou univerzitní vinotéku pro akademický rok 2014/2015. Soutěže o titul… Continue reading »

Oct
30

Studentská univerzitní vinotéka, Studentské univerzitní víno

Ve dnech 15. a 30. října 2013 vybíralo 28 členů Studentské hodnotitelské komise pod vedením předsedy Studentské komory Akademického senátu Masarykovy univerzity RNDr. Pavla Troubila a za moderování profesionálního degustátora z Vinařů brněnské oblasti pana Mgr. Bořivoje Drábka, vítěze soutěže Studentské univerzitní víno a soutěže o Studentskou univerzitní vinotéku pro akademický rok 2013/2014. Soutěž probíhala mezi… Continue reading »

Nov
19

Student Masarykovy univerzity převzal Cenu Jana Opletala za práci v samosprávě

Tisková zpráva Studentské komory Akademického senátu Masarykovy univerzity k ocenění jejího bývalého předsedy Zdeňka Ručky Cenou Jana Opletala, 17. listopadu 2012 Zdeněk Ručka, doktorand z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, převzal v sobotu 17. listopadu v Betlémské kapli Cenu Jana Opletala pro roky 2012 – 2014. Tuto cenu uděluje Studentská komora Rady vysokých škol za zásluhy… Continue reading »

Jun
20

Prohlášení k disciplinárnímu řízení s Tomášem Hnetilou, předsedou SKAS Fakulty právnické ZČU v Plzni

Studentská komora Akademického senátu Masarykovy univerzity je silně znepokojena zahájením disciplinárního řízení s Tomášem Hnetilou, předsedou Studentské komory Akademického senátu Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni. Nemůžeme se ztotožnit s tvrzením, že Tomáš Hnetila poškodil fakultu a znevážil dobré jméno své alma mater. K poškození dobrého jména Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni došlo mnohem… Continue reading »

Mar
21

Ministr chtěl studenty umlčet. Vzkazují mu, ať se nestaví do role spasitele

Tisková zpráva brněnských studentů a akademických senátorů k ohlášené rezignaci ministra školství Josefa Dobeše Brno 21.3. 2012 – Ministr Dobeš oznámil odstoupení a mezi českými studujícími dnes zavládla mohutná vlna emocí. Studenti z Brna však upozorňují, že zamýšlená rezignace a uvedené důvody jsou pouze zástěrkou. Veřejnost by podle studentů měla vnímat jako důvody tohoto kroku… Continue reading »

Feb
08

Tisková zpráva ke společnému prohlášení zástupců studentských komor akademických senátů Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, Masarykovy univerzity, Mendelovy univerzity v Brně, Technické univerzity v Liberci, Univerzity Hradec Králové, Univerzity Karlovy v Praze, Univerzity obrany, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, Veterinární a farmaceutické univerzity Brno a Vysokého učení technického v Brně.

Brno 8. 2. 2012 V Brně se sešli zástupci studentských komor akademických senátů (SKAS) Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, Masarykovy univerzity, Mendelovy univerzity v Brně, Technické univerzity v Liberci, Univerzity Hradec Králové, Univerzity Karlovy v Praze, Univerzity obrany, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, Veterinární a farmaceutické univerzity Brno a Vysokého učení technického v Brně.… Continue reading »

Feb
01

Brněnští studenti zaplnili ulice. Vzkázali ministerstvu, ať z nich nedělá voly

Brno, 1. 2. 2012 – Ve středečních odpoledních hodinách vyšel do brněnských ulic přes jeden tisíc studentů. Studenti hlasitě odmítli stávající návrhy reforem vysokého školství. Během pochodu byly alegoricky ztvárněny pocity studentů. Ti se zapřáhli do pluhu a ministru Dobešovi vzkázali, že to „zvoral“. Během pochodu studenti jednotně a silně skandovali hesla jako „Dobeš to… Continue reading »

Jan
31

Protesty sílí. Rektoři se přidali na stranu protestujících studentů. Studenti vyzvali širokou veřejnost k zapojení se do protestů.

Brno, 30. ledna 2012 – Rektoři pěti největších brněnských vysokých škol se přidali k protestům svých studentů. Studenti vítají tento krok rektorů, který je podnítil k tomu, aby k protestům vyzvali i širokou veřejnost. K protestům se nově připojují zástupci vysokých škol z celé republiky a reformy kritizují i dříve reformám naklonění aktéři. „Vítáme skutečnost,… Continue reading »

Jan
27

Studentští senátoři šesti brněnských VŠ svolávají studenty k protestnímu pochodu. Chtějí vyjádřit svůj nesouhlas s Dobešovými reformami.

Brno – Po středečním setkání zástupců šesti brněnských vysokých škol, kteří reprezentují na 65 000 studentů, nabraly věci rychlý spád. Volání po viditelnějších protestních akcích bylo velmi silné a vyústilo v organizaci protestního pochodu na středu 1.2.2012. Cílem tohoto pochodu je seznámit širokou veřejnost se stanovisky studentů vůči věcným záměrům zákona o vysokých školách a… Continue reading »

Jan
26

Ani Brno už nemůže mlčet. Jako zástupci studentů MU odmítáme Dobešovu reformu a bude nás slyšet.

Brno – Studentská komora Akademického senátu Masarykovy univerzity (SKAS MU) ztratila naději na konsensus. Domníváme se, že kvalitní reformy již nemůže být v současné vyhrocené situaci dosaženo. Současný návrh Ministerstva školství jsme opakovaně odmítli. Vedl by totiž ke snížení kvality vysokoškolského vzdělávání v České republice. Na opakované zásadní připomínky akademické obce ministerstvo vůbec nebralo zřetel… Continue reading »