Oct

Studentská univerzitní vinotéka, Studentské univerzitní víno

Ve dnech 9. a 15. října 2014 vybíralo 27 členů Studentské hodnotitelské komise pod vedením předsedy Studentské komory Akademického senátu Masarykovy univerzity pana RNDr. Pavla Troubila a za moderování profesionálního degustátora z Vinařů brněnské oblasti pana Mgr. Bořivoje Drábka, vítězné Studentské univerzitní víno a vítěznou Studentskou univerzitní vinotéku pro akademický rok 2014/2015. Soutěže o titul Studentské univerzitní víno se zúčastnilo 10 brněnských vinoték s 30 vzorky sudových vín převážně z Moravské vinařské oblasti. Při hodnocení vinoték studenti přihlédli ke kvalitě nabízených vín, prostředí, otevírací době, dostupnosti, vstřícnosti personálu a také cenové politice. Hodnocení probíhalo dle 100 bodového hodnocení O.I.V.

Soutěže se zúčastnily: Vinotéka Rozverný hrozen, Akademická kavárna s vinotékou, Vinotéka vasevino.eu, Vinotéka U tří knížat, Vinotéka Doktor víno, Vinotéka Víno & Destiláty, Vinný sklípek, Vinotéka Staré hory, Vinotéka Perly vín a Weenotéka.

Diplom rektora Masarykovy univerzity a předsedy SK AS MU získávají:

Titul Studentská univerzitní vinotéka 2014/2015

VINOTÉKA A KOŠTOVNA STARÉ HORY, 602 00 Brno, Drobného 10 , www.starehory.cz

Titul Studentské univerzitní víno 2014/2015

za nejlépe hodnocené víno v kategorii bílá vína
IRSAI OLIVER, polosladké; Vinotéka Víno & Destiláty

Titul Studentské univerzitní víno 2014/2015

za nejlépe hodnocené víno v kategorii červená a růžová vína
SVATOVAVŘINECKÉ rosé, polosladké; Vinotéka a koštovna Staré hory

Děkujeme všem vinotékám za účast a oceňujeme vysokou kvalitu předložených vzorků sudových vín. Výsledky hodnocení byly v obou soutěžích velice těsné a hodnotící komise až v závěrečném rozstřelu stanovila vítěze. Diplomy vítězné vinotéce a vítězným vínům budou předány na slavnostním vyhlášení Univerzitního vína 2014/2015 v Augustiniánském opatství na Starém Brně 20. listopadu 2014.

V Brně dne 20.10.2014 Martin Jakub Arbet, tajemník Studentské hodnotitelské komise