Oct

Studentská univerzitní vinotéka, Studentské univerzitní víno

Ve dnech 15. a 30. října 2013 vybíralo 28 členů Studentské hodnotitelské komise pod vedením předsedy Studentské komory Akademického senátu Masarykovy univerzity RNDr. Pavla Troubila a za moderování profesionálního degustátora z Vinařů brněnské oblasti pana Mgr. Bořivoje Drábka, vítěze soutěže Studentské univerzitní víno a soutěže o Studentskou univerzitní vinotéku pro akademický rok 2013/2014. Soutěž probíhala mezi 12 vybranými brněnskými vinotékami, které do soutěže přihlásily 36 vzorků sudových vín. V soutěži o Studentskou univerzitní vinotéku byla hodnocena kritéria cena, kvalita, prostředí, otevírací doba, dostupnost, vstřícnost personálu a platební podmínky.

Soutěže se zúčastnily: Vinotéka Rozverný hrozen, Vinotéka Transvin, Vinárna U Merci, Vinotéka U rybníčku, Vinotéka U Tří knížat, Vinotéka Vasevino.eu, Vinotéka Vinařství Žarošice, Vinotéka Vinných sklepů Lechovice, Akademická kavárna s vinotékou, Vinotéka U Dvou špuntů, Vinotéka Doktor víno, Vinotéka Velvyslanectví Svobodné spolkové republiky Kraví hora, Vinotéka -Ing. Vítek Ulbrich.

Diplom rektora Masarykovy univerzity a předsedy Studentské komory AS a titul

STUDENTSKÁ UNIVERZITNÍ VINOTÉKA 2013/2014

Vinotéka Vasevino.eu, 602 00 Brno, nám. Svobody 702/9, www.vase-vino.eu

V anonymních degustacích dle 100 bodového hodnocení O.I.V. byla v soutěži o Studentské univerzitní víno nejvýše hodnocena tato sudová bílá a červená vína:

• Sauvignon, suché, země původu Slovinsko, Vinotéka – Ing. Vítek Ulbrich
  • Dornfeldr, polosuché, země původu Slovensko, Vinotéka – Ing. Vítek Ulbrich

Děkujeme všem vinotékám za účast a oceňujeme vysokou kvalitu předložených vzorků sudových vín. Výsledky hodnocení byly v obou soutěžích velice těsné a hodnotící komise až v závěrečném rozstřelu stanovila vítěze.

V Brně dne 30.10.2013
Mgr. Eva Majerová, tajemnice Studentské hodnotitelské komise